Pięć dowodów, dlaczego warto zainstalować panele

Polacy pokochali panele fotowoltaiczne. Działanie fotowoltaiki jest proste – to nic innego niż produkcja własnego prądu ze słońca. Czy to rozwiązanie nadal się jednak opłaca? Jasne, że tak. Przedstawiamy pięć dowodów przemawiających na korzyść paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika to oszczędność – mniejsze rachunki za energię elektryczną

Zamontowanie paneli fotowoltaicznych wiąże się z mniejszymi opłatami za prąd, a to dlatego, że pobierasz mniej prądu  z sieci. Mikrofalówka, telewizor czy pralka wykorzystują w pierwszej kolejności prąd, który został wyprodukowany za pomocą paneli fotowoltaicznych. To Twoja mała, domowa elektrownia. 

Panele fotowoltaiczne to perspektywiczne rozwiązanie 

Ceny energii elektrycznej stale rosną. Im są wyższe, tym bardziej opłacalna staje się instalacja paneli fotowoltaicznych!  Koszt instalacji fotowoltaicznej zwraca się już po kilku latach. 

Możliwość uzyskania dofinansowania na panele fotowoltaiczne

Gospodarstwa domowe i firmy, które decydują się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, mogą liczyć na dofinansowanie. Jest wiele możliwości finansowania – lokalne, rządowe, branżowe. Najpopularniejsze to programy „Czyste Powietrze” czy „Mój Prąd”. Eksperci SunHelp Energy z przyjemnością pomagą w wypełnianiu wniosku o dofinansowanie do montażu paneli. 

Fotowoltaika nie tylko oszczędza pieniądze, ale i chroni środowisko 

Panele to zdecydowanie proekologiczny wybór. Fotowoltaika, kiedy produkuje energię elektryczną, nie wytwarza żadnego szkodliwego promieniowania i nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji. Praca paneli jest cicha i nieszkodliwa, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. 

Panele fotowoltaiczne są trwałe i bezobsługowe 

Raz zainstalowane panele fotowoltaiczne, są w pełni bezobsługowe. Produkcja energii i jej przesyłanie odbywa się automatycznie. Używanie  fotowoltaiki nie wymaga Twojej specjalnej uwagi. O panelach przypomnisz sobie wtedy, kiedy obliczysz roczne oszczędności i zyski — to inwestycja, która szybko się zwraca.